Krytycznie o GRACH ~i nie tylko...~
Blog > Komentarze do wpisu
DONOS: Polskie Machinarium smacznie wydane!

Jeszcze niedawno pisałem o polskiej edycji Machinarium, jednocześnie narzekając przy tym ma obrzydliwą oprawę serii The Adventure Collection, w której to gra ma trafić na nasze półki (nie, to nie było złośliwe - nie mam nic do IQP, wręcz przeciwnie :)). Okazuje się jednak, iż wydawca - czyli rzeczone IQ Publishing - postanowił zaskoczyć nieco odbiorców i… zmienił postać wydania tego tytułu. Cena ta sama (49zł), ale…

 

COVERBOX

 

…tak, metalowe pudełko! :) Do tego na płycie dostaniemy jeszcze soundtrack, a w pudełeczku dodatkowo plakacik. CHYBA mnie mają. Wygląda całkiem ładnie, przynajmniej na wizualizacji, zobaczymy jaki będzie efekt "na żywo".

czwartek, 11 lutego 2010, mis_iu

Polecane wpisy

Komentarze
2010/02/12 16:39:11
Pudełko rzeczywiście fajne, ale:
Machinarium: Collectors Edition

-
Gość: marcinek, *.ha.pwr.wroc.pl
2010/02/13 10:12:07
Faktycznie pudełko wygląda ciekawie, ale wolałbym jednak płytę CDAudio z soundtrackiem (mimo iż pliki audio są dostępne w grze) no i instrukcję .... z helpami :P
-
Gość: Zdzisiu, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/02/24 09:07:50
Ludzie się ta grą podniecają w niebo odgłosy.
Grałem w demo z CDA i już pierwsza plansza mnie znudziła.
Co w tym takiego wybitnego, lepszego niż np The Longest Journey?

W Machinarium jest depresyjna grafika, dzwięki wnerwiające nieprofesjonalizmem i nuuuda poprzez brak dobrej fabuły. OK składam robocika, iaaaaa aż się zbrundzluje ze szczescia pod stołem.
Nie kupiłbym tego za 9,99 bo po co? Żeby sie lansować jak to robią inni? Nudzić się mogę w pracy nie w grze!

A dodam, że uwielbiam przygodówki, ale DOBRE przygodówki, a nie klikaj wszedzie coś się stanie.
-
mis_iu
2010/02/25 23:51:27
Machinarium genialne raczej nie jest, ale oprawa graficzna wygląda świetnie, do tego dochodzi na prawdę niezła muzyka. Gameplay nie wygląda na ten z tych - co próbujesz zasugerować - "klikaj wszystkim na wszystko", nie grałem na razie więc się nie wypowiadam. Jedyne co mnie troszkę "straszy" to to, że sporo ludzi stwierdza, iż rozgrywka opiera się bardziej na zagadkach logicznych, układaniu puzzli itd. niż na przygodówkowym "łącz fakty i używaj tego co masz". 50 zł jakoś ujdzie (tym bardziej, iż wydanie jest fajne: nie zabójcze, po prostu - fajne), ale wolałbym niższą cenę: City Interactive World of Goo za 19zł wydać mogło.